Zem zvaigžņotām debesīm – festivāls „Rīgas Ritmi 2017”!

04.07.2017


Zem zvaigžņotām debesīm – festivāls „Rīgas Ritmi 2017”!


Muzikāli augstvērtīgi koncerti zem klajas debess un koncertzālēs vairākās Rīgas vietās, latviešu un ārzemju mūziķu Showcase jeb prezentācijas programma, meistarklases un daudz lielisku emociju – tāds bija septiņpadsmitais džeza, pasaules un improvizācijas mūzikas festivāls “Rīgas Ritmi 2017”, kas norisinājās no 28. jūnija līdz 1. jūlijam. Šogad festivāls pārsteidza ar ekskluzīvu koncertzāli pašā pilsētas sirdī – Rīgas Doma dārzā.

 

 

Festivāls tika atklāts 28. jūnijā ar koncertu „Origo Summer Stage”. Koncertā piedalījās vokāliste Dināra Rudāne un Riga Jazz Quartet kopā ar Raimondu Macatu, prezentējot jauno „Opera meets Jazz” koncertprogrammu, kā arī tradicionāli uz skatuves kāpa „Riga Jazz Stage” laureāts – šoreiz tā bija Ukraiņu tromboniste Polina Tarasenko. Kā pārsteigumu uz skatuves bija iespējams redzēt un dzirdēt vienu no festivāla galvenajām māksliniecēm, ASV blūza karalieni Rūtiju Fosteri (Ruthie Foster). Pēcāk, plkst. 22:00, ar koncertu restorānā „Blues 54 Jazz” dienu noslēdza latviešu bundzinieka Paula Pokratnieka vadītā grupa „The Sound Village”.

 

Festivāla dubultkoncertu sēriju ceturtdien, 29.jūnijā, vēsturiskajā arhitektūras piemineklī, kurš uz trīs dienā pārtapa par pasaules klases koncertzāli, atklāja brazīļu ģitāras virtuozs Jamandu Košta (Yamandu Costa) un vakara otrajā daļā kubiešu vokāliste  Daimi Arocena (Dayme Arocena) spītējot lietum publiku ievilināja salsas ritmos.

 

Toties 30.jūnijā Rīgas Doma dārzu piepildīja itāļu virtuozā akordeonista Simones Zančīnī niansētais skanējums, ko pēcāk, vakara otrajā daļā, pārņēma Latvijas Radio bigbends kopā ar Rūtiju Fosteri. Uz skatuves viņiem pievienojās arī koncertprogrammas aranžētājs Džons Bīslijs (John Beasley).

 

Dubultkoncertu kulminācijā 1.jūlijā spītējot lietum klausītājus iekustināja ekspresīvā Magda Gianikū (Magda Giannikou), bet vēlāk jau no krēsliem piecēla franču fanka, soul un R&B mūzikas grupa „Electro Deluxe”.

 

Arī šogad festivāla programmā tika piedāvāta īpašās atmosfēras koncertu sērija „Olainfarm Jazz Nights” klubā „Kaļķu vārti”. Šo koncertu programmu 29. jūnijā atklāja amerikāņu vokālists Alans Harriss (Allan Harris), bet 30.jūnijā skatītājus priecēja pašmāju vokālā džeza grupa „FRAMEST”. „Olainfarm Jazz Nights” noslēgumā – Rūtija Fostere ar soloprogrammu, kas bija lieliska iespēja šo dvēseliski sirsnīgo mākslinieci sastapt intīmākā gaisotnē.

 

Kā jau ierasts, festivāla ietvaros norisinājās „Rīgas Ritmi Showcase” programma, kurā jaunie mūziķi rādīja savu mūziku un talantu mūzikas industrijas pārstāvjiem no visas pasaules – producentiem, džeza klubu vadītājiem, festivālu organizatoriem, žurnālistiem. Programmas ietvaros – EQ3, Polina Tarasenko, The Sound Village un Elīza Baķe, Magnuss Bauģis, kā arī grupas „Coco’nuts”, „Riga Jazz Quartet” un Kristīnes Prauliņas kvartets.

 

Katru vakaru no 23:00 Džeza klubā „Trompetenorisinājās Jam Sessions, kur brīvā atmosfērā ar festivāla māksliniekiem kopā muzicēt aicināts ikviens mūziķis. Jam Sessions vadību šogad uzņēmās Latvijas Radio bigbenda pirmās balsis – saksofonists Dāvis Jurka, tromboniste Laura Rozenberga un trompetists Dominiks Višņauskas (Dominykas Vyšniauskas). Festivālu norises vietu vidū, kā ierasts, ir arī Brīvdabas atpūtas parks EGLE, kas karstajā vasaras laikā ļauj klausītājiem baudīt džeza mūziku brīvā dabā pašā Rīgas sirdī.

 

Festivāls koncertus rīkoja arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas „Ziedoņa zālē” skatītājus priecēja burvīgā dāņu džeza dīva Sinne Ega (Sinne Eeg) un „Grammy” balvai nominētais komponists, aranžētājs un pianists Džons Bīslijs. Ar Džona Bīslija koncertu festivāls uzsācis jaunu tradīciju – pirmskoncerta sarunas. Šoreiz „All About Jazz” žurnālists Brjūss Lindsijs ar Džonu Bīsliju apsprieda leģendārā amerikāņu pianista Telouniusa Monka (Thelonius Monk) simtgades svinības un viņa devumu džeza pasaulei.

 

Jau gadiem viens no festivāla galvenajiem stūrakmeņiem ir meistarklases pasaules klases mūziķu vadībā. Šogad meistarklases norisinājies Latvijas Radio 1.studijā no 29.jūnija līdz 1.jūlijam un tā bija lieliska iespēja jebkuram papildināt savas zināšanas un tikties klātienē ar izciliem mūziķiem: Shirazette Tinnin /ASV/ – bungas, Jamandu Košta /Brazīlija/– ģitāra, Rūtija Fostere /ASV/ - ģitāra, Simone Zančīnī /Itālija/– akordeons, Džons Bīslijs /ASV/ – taustiņi, Magda Giannikū /ASV, Grieķija/ – akordeons, vokāls.

 

 

Festivāla laikā norisinājās 6 meistarklases, 23 koncerti 5 koncertvietās un to kopā apmeklēja vairāk kā 10,000 klausītāju.

 

Uz tikšanos festivāla „Rīgas Ritmi”ziemas koncertsērijā, kas notiks 2. novembrī un 1. decembrī!

 

Jūti ritmu!


< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Audi Best Music