Par festivālu

 

KATRU GADU JŪLIJĀ... JAU 20 GADUS!

 

Mūzikas festivāls „Rīgas Ritmi” ir viens no vadošajiem pasaules mūzikas un džeza festivāliem Baltijā, plaši pazīstams arī Eiropā un pasaulē. Festivāla skatuves katru gadu Rīgā pulcē gan pasaulē atzītus un apbalvotus māksliniekus, gan jaunus un vēl nedzirdētus mūzikas talantus.

 

Festivāls šogad atzīmēs 20 gadu jubileju, Rīgas viesiem piedāvājot grandiozu programmu  – izmeklētu izlasi mūzikas gardēžiem. Šogad festivālā uzstāsies kubiešu pianists Roberto Fonseca un vokāliste Danay Suarez, fantastiskās balss īpašniece Shenel Johns, kā arī “Grammy” balvas nominanti un pasaules mūzikas supergrupa „Bokante”. Īpašu dāvanu festivāla jubilejā pasniegs pasaulslavenais mūzikas producents Quincy Jones, piedāvājot klausītājiem izbaudīt jaunā amerikāņu dziesminieka Clark Beckham neparasto vokālu. Uzstāsies arī labākie pašmāju mākslinieki - Gints Smukais, Rihards Lībietis Orchestra, Very Cool People, un daudzi citi…

 

Divās desmitgadēs festivāls “Rīgas Ritmi” ir kļuvis par neatņemamu Latvijas kultūras dzīves sastāvdaļu, ierakstot Rīgas vārdu pasaules un džeza mūzikas kultūras tūrisma ceļvežos.  Divās desmitgadēs vairāk nekā 1000 koncertos 600 pasaules mūziķu sniegumu baudījuši vairāk nekā 200 tūkst. apmeklētāju. Pateicoties festivālam, Rīgā viesojušies tādi mūzikas dižgari kā Bobby McFerrin, Pat Metheny, Diane Reeves, Take 6, Lizz Wright, Richard Bona, BBC Big Band, Avishai Cohen, Patti Austin, Scott Hamilton, Freddy Cole, The Yellowjackets, Victor Wooten, Buika, Astillero, Jojo Mayer, Medeski Martin & Wood, Robert Glasper, Diane Schuur.

 

Mūzikas festivāla „Rīgas Ritmi” idejas autors ir Māris Briežkalns, kurš šobrīd darbojas kā festivāla mākslinieciskais vadītājs. Pateicoties savai radošajai darbībai, Māris Briežkalns par ieguldījumu Latvijas kultūrā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

 


KULTŪRIZGLĪTOJOŠI PASĀKUMI

Viens no festivāla galvenajiem mērķiem ir izglītot – gan klausītājus, gan jaunos mūziķus. Tāpēc festivāls piedāvā arī jam sessions, meistarklases un seminārus, kuru ietvaros pasaulslaveni mūziķi dalās savās zināšanās ar jaunajiem talantiem, iedvesmojot un mainot jauno mūziķu dzīvi.

 

Ik gadu meistarklasēs piedalās jaunieši, mūzikas pedagogi un žurnālisti no visas pasaules.  Festivāls sniedz nenovērtējamu ieguldījumu mūzikas un mākslas skolu, kā arī augstskolu audzēkņu un pedagogu izglītošanā, veicinot Latvijas mūziķu meistarību un izaugsmi. Neaizmirstamas meistarklases šajos gados snieguši Horacio el Negro Hernandez, Victor Wooten, Markus Stockhausen, Vinx, Bo Stief, Alex Wilson un Slixs.

 

 

RĪGAS RITMI SHOWCASE

Festivāla „Rīgas Ritmi” showcase ir projekts, kura mērķis ir prezentēt Latvijas labākos džeza, improvizācijas un pasaules mūzikas izpildītājus ārvalstu producentiem, žurnālistiem un festivālu organizatoriem. Šis projekts veicina Latvijas mūzikas industrijas eksportu ārvalstīs. Showcase laikā ārvalstu viesiem tiek dota iespēja iepazīties ar Latvijas jaunajiem talantiem, vērojot viņus koncertos, apmeklējot viņu vadītās meistarklases un sarunājoties paneļdiskusijās.

 

FESTIVĀLA RĪGAS RITMI PREZENTĀCIJA ĀRVALSTĪS

2011.gada pavasarī festivāls RĪGAS RITMI īstenoja prezentācijas tūri Amerikas Savienotajās Valstīs. Rigas Ritmi Festival Allstars – Māra Briežkalna kvintets sniedza koncertu un interviju sēriju ASV austrumkrastā - Vašingtonā, Filadelfijā un Ņujorkā. Tūres kulminācija bija ansambļa debija pasaulē pazīstamajā džeza klubā Blue Note, Ņujorkā. Šī bija pirmā reize, kad Latvijas mākslinieki uzstājas uz prestižās Blue Note skatuves. Programma tika īstenota sadarbībā ar Ņujorkas Universitāti (New York University NYU) un Ņujorkas Mākslas fondu (New York Foundation for the Arts NYFA), kā arī Latvijas vēstniecību ASV. Latviešu māksliniekiem pirmo reizi bija iespēja atskaņot ASV savu mūzikas projektu – latviešu komponistu mūzikas apkopojumu „Latvian Evergreens”. Savukārt 2015.gadā  Rīgas Ritmi Allstars - Māra Briežkalna kvintets un Laimas Jansones trio sniedza koncertus Briselē, koncertzālē "Flagey". Koncerti notika Brussels Jazz Festival un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmas ietvaros.

 

Tuvākie koncerti

01.07.2021

CLARK BECKHAM

Info

02.07.2021

BOKANTÉ

Info

03.07.2021

ANTONIO LIZANA

Info
Valsts kultūrkapitāla fonds Olainfarm LR Kultūras Ministrija Rīgas Dome Tele2 Forum Auto Latvenergo Turkish Airlines