Par festivālu

 

KATRU GADU JŪLIJĀ... JAU 24 GADUS!

 

Mūzikas festivāls "Rīgas Ritmi” ir viens no vadošajiem improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāliem Baltijā, plaši pazīstams arī Eiropā un pasaulē. Festivāla skatuves katru gadu Rīgā pulcē gan pasaulē atzītus un apbalvotus māksliniekus, gan jaunus un vēl nedzirdētus mūzikas talantus.

 

Festivāls šogad notiks jau 24. reizi, Rīgas viesiem piedāvājot plašu programmu – izmeklētu izlasi mūzikas gardēžiem. Šogad festivālā uzstāsies kubiešu džeza jaunās zelta paaudzes piano virtuozs Jorge Luis Pacheco, Itālijas bandoneona meistars Daniele di Bonaventura projektā Tango Suite, piedaloties mūsu Sinfonietta Rīga, amerikāņu dziedātājs Jose James, prezentējos savu jauno albumu ''1978'', arī Latvijas jaunie talanti Klāvs Ābols, Ella Zīriņa, un daudzi citi
 

Divās desmitgadēs festivāls “Rīgas Ritmi” kļuvis par neatņemamu Latvijas kultūras dzīves sastāvdaļu, ierakstot Rīgas vārdu globālās un džeza mūzikas kultūras tūrisma ceļvežos. Vairāk nekā 1000 koncertos 650 pasaules mūziķu sniegumu baudījuši vairāk nekā 200 tūkstoši apmeklētāju. Pateicoties festivālam, Rīgā viesojušies tādi mūzikas dižgari kā Bobby McFerrin, Pat Metheny, Diane Reeves, “Take 6”, Lizz Wright, Richard Bona, “BBC Big Band”, Avishai Cohen, Patti Austin, Scott Hamilton, Freddy Cole, “The Yellowjackets”, Victor Wooten, Buika, Astillero, Jojo Mayer, “Medeski Martin & Wood”, Robert Glasper, Diane Schuur, Billy Cobham, Randy Brecker, “Ayom” un vēl daudzi citi.


KULTŪRIZGLĪTOJOŠI PASĀKUMI

Viens no festivāla galvenajiem mērķiem ir izglītot – gan klausītājus, gan jaunos mūziķus. Tāpēc festivāls piedāvā arī jam sessions un meistarklases, kurās pasaulslaveni mūziķi dalās zināšanās ar jaunajiem talantiem, iedvesmojot un mainot jauno mūziķu dzīvi. Ik gadu meistarklasēs piedalās jaunieši, mūzikas pedagogi un žurnālisti no visas pasaules.

 

RĪGAS RITMI SHOWCASE

Festivāla "Rīgas Ritmi” showcase ir projekts, kura mērķis ir prezentēt Latvijas labākos džeza, improvizācijas un globālās mūzikas izpildītājus ārvalstu producentiem, žurnālistiem un festivālu organizatoriem. Šis projekts veicina Latvijas mūzikas industrijas eksportu ārvalstīs. 

 

“Kad lietas tiek darītas ar aizrautību, to nevar nepamanīt, un tieši tas notiek festivālā “Rīgas Ritmi”. Šo atmosfēru iespējams sajust no skatuves līdz pat ielām." - Spāņu saksofonists un dziedātājs Antonio Lizana.

 

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Audi Best Music