Par festivālu

 

KATRU GADU JŪLIJĀ... JAU 23 GADUS!

 

Mūzikas festivāls "Rīgas Ritmi” ir viens no vadošajiem improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāliem Baltijā, plaši pazīstams arī Eiropā un pasaulē. Festivāla skatuves katru gadu Rīgā pulcē gan pasaulē atzītus un apbalvotus māksliniekus, gan jaunus un vēl nedzirdētus mūzikas talantus.

 

Festivāls šogad notiks jau 23. reizi, Rīgas viesiem piedāvājot plašu programmu – izmeklētu izlasi mūzikas gardēžiem. Šogad festivālā uzstāsies kubiešu džeza jaunās zelta paaudzes pārstāve, dziedātāja un vijolniece Yilian Cañizares ar “Resilience Trio”, harismātiskais franču blūza dziedātājs, ģitārists un mutes harmoniku spēles meistars Charles Pasi, dāņu flamenko ģitārspēles virtuozs Jacob Gurevitsch un citi gan ārvalstu, gan pašmāju mākslinieki, bet centrālais notikums būs Maestro Raimonda Paula simfodžeza programmas “Dziesmas bez vārdiem” pirmatskaņojums kopā ar kamerorķestri “Sinfonietta Rīga”. 

 

Divās desmitgadēs festivāls “Rīgas Ritmi” kļuvis par neatņemamu Latvijas kultūras dzīves sastāvdaļu, ierakstot Rīgas vārdu globālās un džeza mūzikas kultūras tūrisma ceļvežos. Vairāk nekā 1000 koncertos 650 pasaules mūziķu sniegumu baudījuši vairāk nekā 200 tūkstoši apmeklētāju. Pateicoties festivālam, Rīgā viesojušies tādi mūzikas dižgari kā Bobby McFerrin, Pat Metheny, Diane Reeves, “Take 6”, Lizz Wright, Richard Bona, “BBC Big Band”, Avishai Cohen, Patti Austin, Scott Hamilton, Freddy Cole, “The Yellowjackets”, Victor Wooten, Buika, Astillero, Jojo Mayer, “Medeski Martin & Wood”, Robert Glasper, Diane Schuur, Billy Cobham, Randy Brecker, “Ayom” un vēl daudzi citi.

 

Mūzikas festivāla "Rīgas Ritmi” idejas autors un mākslinieciskais vadītājs ir Māris Briežkalns.

 

KULTŪRIZGLĪTOJOŠI PASĀKUMI

Viens no festivāla galvenajiem mērķiem ir izglītot – gan klausītājus, gan jaunos mūziķus. Tāpēc festivāls piedāvā arī jam sessions un meistarklases, kurās pasaulslaveni mūziķi dalās zināšanās ar jaunajiem talantiem, iedvesmojot un mainot jauno mūziķu dzīvi. Ik gadu meistarklasēs piedalās jaunieši, mūzikas pedagogi un žurnālisti no visas pasaules.

 

RĪGAS RITMI SHOWCASE

Festivāla "Rīgas Ritmi” showcase ir projekts, kura mērķis ir prezentēt Latvijas labākos džeza, improvizācijas un globālās mūzikas izpildītājus ārvalstu producentiem, žurnālistiem un festivālu organizatoriem. Šis projekts veicina Latvijas mūzikas industrijas eksportu ārvalstīs. 

 

“Pirmkārt, tas, ko dara Māris Briežkalns un viņa komanda, absolūti atbilst galvenajām tendencēm, kas raksturīgas vadošajām mūzikas zemēm un to festivāliem, jo atliek aizbraukt un paskatīties, kas notiek ASV, Lielbritānijā, Francijā, Nīderlandē, lai saprastu, ka tas, ko piedāvā mūsu festivāls, ir absolūti adekvāti. Otrkārt, festivāla organizētājiem piemīt kolosāla intuīcija un liela pieredze, kas ļauj aicināt uzstāties Rīgā tos jaunos mūziķus, kuri ir ar fenomenālu talantu apveltītas uzlēcošās zvaigznes. Šī ir ļoti svarīga festivāla “Rīgas Ritmi” iezīme.” - Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors un mūzikas kritiķis Boriss Avramecs.

 

“Kad lietas tiek darītas ar aizrautību, to nevar nepamanīt, un tieši tas notiek festivālā “Rīgas Ritmi”. Šo atmosfēru iespējams sajust no skatuves līdz pat ielām." - Spāņu saksofonists un dziedātājs Antonio Lizana.

 

Tuvākie koncerti

13.10.2023

LORENZO DE FINTI

Pirkt

20.10.2023

SATOYAMA

Pirkt

28.10.2023

EMMET COHEN TRIO

Pirkt
img
LR Kultūras Ministrija Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Latvijas Radio Adverts Santa