All About Jazz par festivālu "Rīgas Ritmi 2015"

15/07/2015


All About Jazz par festivālu "Rīgas Ritmi 2015"


Festivāls “Rīgas Ritmi 2015” veiksmīgi noslēdzies, un ārzemju medijos sāk parādīties labas atsauksmes par to. Nupat plašu atskatu uz festivālu publicējusi arī pasaulē zināmā džeza mūzikas interneta vietne allaboutjazz.com. Rīgā viesojās un paneļdiskusiju Latvijas Radio 1. studijā vadīja raksta autors - žurnālists un fotogrāfs Brūss Lindsejs (Bruce Lindsay).


Prominentais mūzikas profesionālis uzsvēris pārdomāto festivāla norisi, izceļot gan stilu daudzveidību un dažādās norises vietas, gan zvaigznes un vietējos mūziķus. Īpaši plaša sadaļa atvēlēta Rīgas Kongresu nama Lielajā zālē notikušajiem dubultkoncertiem, atzīmējot ne tikai zvaigžņu sniegumu, bet arī daudzskaitlīgās publikas atsaucību un izpratni par mūziku. Kā viena no festivāla virsotnēm minēta Raula Midona enerģijas pilnā uzstāšanās, jaucot kopā īpatnējo ģitārspēles tehniku, perkusiju ritmus, plūstošas melodiskās līnijas un emocionālo vokāla spēku. Izcelta arī Alana Harisa uzstāšanās kopā ar Latvijas Radio bigbendu. “Bigbends nospēlēja spēcīgi gan ansambļa, gan solistu kvalitātes ziņā,” raksta Lindsejs. “Tāpat, kā iepriekšējos gados, bija prieks to dzirdēt.”


Neliela sadaļa rakstā veltīta arī brīvdabas koncertiem, īpaši paslavējot spēcīgo “Bunch of Gentlemen” un arī Ralfa Eilanda sniegumu atpūtas parkā “Egle”. Lielāka raksta daļa atvēlēta latviešu mākslinieku showcase programmai, izceļot atkal jau “Bunch of Gentlemen”, kā arī Kristīnes Prauliņas un draugu projektu “Alaska Dreamers”. “Kad instrumentāciju veidoja tikai ģitāras, bungas un balss, kā tas bija tādās blūza saknēs balstītās dziesmās kā “Finally Free”, skanējums atgādināja T-Bone Burnett – īpaši atmosfērisks bija ģitārista Mārča Vasiļevska purvainais, bagātais “Les Paul” tonis,” tēlaini recenzē Brūss.


Ļoti liels uzsvars likts arī uz meistarklašu sadaļu. “2015. gada meistarklašu programma bija labākā, kādu esmu pieredzējis, katrai meistarklasei piešķirot savu garšu,” sajūsminās raksta autors. Uzsvērta gan Ramona Vajes saspēle ar meistarklašu apmeklētājiem, gan Alana Harisa dubultlekcija par dažādiem uzstāšanās aspektiem un sava mūzikas stila veidošanu. Tāpat paslavēta Sirila Emē un Rauls Midons.


“Mūzika ir un paliek smags bizness, bet tādi festivāli kā “Rīgas Ritmi” un jaunie mūziķi, ko satiku un dzirdēju Rīgā, liek uz nākotni skatīties cerīgi,” rezumē Lindsejs.


Tiešā saite uz oriģinālrakstu

 


< Atpakaļ uz publikācijām

Tuvākie koncerti

13.10.2023

LORENZO DE FINTI

Pirkt

20.10.2023

SATOYAMA

Pirkt

28.10.2023

EMMET COHEN TRIO

Pirkt
img
LR Kultūras Ministrija Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Latvijas Radio Adverts Santa