Koncerta atskats: Jaunie džeza vokālisti un Džodžo Maijers

29/04/2013


Koncerta atskats: Jaunie džeza vokālisti un Džodžo Maijers


Jānis Žilde, TVNET

 

Festivāla «Rīgas Ritmi» pavasara koncertu sērijas ietvaros piektdienas, 26.aprīļa vakarā Rīgas Kongresu namā norisinājās divi svarīgi notikumi. Vakara pirmajā daļā tika apbalvoti starptautiskā džeza mākslinieku konkursa «Riga Jazz Stage» uzvarētāji, savukārt otrajā - programmā «Buddy Rich 25th Anniversary» kopā ar Latvijas Radio bigbendu uzstājās izcilais bundzinieks Džodžo Maijers (Jojo Mayer).

 

Nudien, garaicīgi nebija ne brīdi. Par to rūpējās gan vakara vadītāji, kas uzrunāja klātesošos divās valodās - latviešu un angļu, gan viens no starptautiskās žūrijas pārstāvjiem - 2004.gada konkursa (toreiz tas saucās «Sony Jazz Stage») uzvarētājs - dziedātājs Intars Busulis, kurš dzina jociņus, lozēja skatītāju balvas ieguvējus un beigu beigās pats kopā ar pavadošo Riga Jazz Stage kvartetu uzstājās ar pāris dziesmām.

 

«Prieks, ka izdevies atjaunot šo konkursu un arī Latvijas Radio bigbendu,» klātesošos koncerta pirmajā daļā uzrunāja festivāla «Rīgas ritmi» direktors Māris Briežkalns. «Paldies atbalstītājiem un, protams, Maestro Raimondam Paulam!»

 

Pats Pauls vienam no jaunajiem džeza vokālistiem pasniedza savu naudas specbalvu - tā izrādījās savdabīgā igauņu dziedātāja Laura Põldvere, kas konkursā ieguva arī 2. vietu, naudas balvu (700 eiro), dāvanu karti un mikrofonu no atbalstītājiem «AT Trade».

 

Trešo vietu ieguva latviešu dziedātāja Evilena Protektore, bet triumfēja konkursā spēcīgā balss  lietuviete Laura Budreckytė, kas saņēma naudas balvu, mikrofonu un iespēju piedalīties festivālos «Pori Jazz», «Rīgas ritmi» un «Nomme Jazz».

 

Kopumā finālā piedalījās 12 džeza vokālisti, pārstāvot Horvātiju, Spāniju, Lietuvu, Poliju, Igauniju, Slovākiju, Beļģiju un arī Latviju. No Latvijas šajā konkursā piedalījās Elīna Viļuma, minētā Evilena Protektore un Inese Bērziņa. Konkurss notiks arī 2014. gadā, kad tas būs viens no Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas projektiem. «Riga Jazz Stage» notiks jau trīs dienas, savā starpā spēkosies ne tikai vokālisti, bet arī saksofonisti.

 

Vakara otrajā daļā uz skatuves kāpa Latvijas Radio bigbends Kārļa Vanaga vadībā un šveicietis DžoDžo Maijers, kas uz Rīgu no Vācijas atvestā pavisam jaunā «Sonor» bungu komplekta basbungā entuziasma pilnā spēlē izsita caurumu. Neveiklā tehniskā pauze tika aizpildīta, iepazīstinot ar Radio bigbenda mūziķiem un bigbenda trombonistam Intaram Busulim izstāstot anekdoti.

 

Koncertā izskanēja interesanta programma, kas veltīta pasaulslavenajam bundziniekam Badijam Ričam (1917-1987). Dažus vārdus sitamo instrumentu leģendai veltīja arī DžoDžo, uzsvērdams, ka ir milzīgs pagodinājums un izaicinājums strādāt ar Badija Riča muzikālo mantojumu. «Esmu mazliet uztraucies,» atzina DžoDžo. «Mūzika, ko spēlēju ar savu grupu «Nerve», ir daudz savādāka (DžoDžo un «Nerve» arī pirms pāris gadiem viesojās Rīgā). Pirmā dziesma, ko jums spēlējām, bija «You Gotta Try» («Tev ir jāmēģina»), kas burtiski raksturo šo situāciju, kurā esmu.»

 

Koncertā izskanēja arī Džo Zavinula «Mercy, Mercy, Mercy», Badija Riča «Love for Sale» u.c. Koncerta noslēgumā uz skatuves kāpa jaunie džeza vokālisti, lai vienotos kopīgā dziesmā «The Beat Goes On».

 

Lielisks un muzikāli atraktīvs džeza vakars!


< Atpakaļ uz publikācijām

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Balticovo Audi