„Rīgas Ritmi 2013” - pirmā diena!

03.07.2013


„Rīgas Ritmi 2013” - pirmā diena!


Jūlijs Rīgā ir iesācies ar festivāla „Rīgas Ritmi” koncertiem. 3. jūlijā pašā Rīgas sirdī uz vasaras skatuves „Origo Summer Stage” izskanēja festivāla atklāšanas koncerts.

 

Festivāla pirmā diena ir iesākusies ar meistarklasi Latvijas Radio 1. studijā, ko vadīja izraēliešu ģitārists Ori Dakari. Uz meistarklasi pulcējās prāvs interesentu pulks, lai klausītos mākslinieka pieredzē. Mākslinieks to arī darīja - demonstrējot virtuozās prasmes un daloties savā dzīves pieredzē. Ori savas meistarklases norisē iesaistīja arī apmeklētājus, dodot tiem iespēju demonstrēt savas muzikālās prasmes improvizācijā, saspēlējoties ar pašu ģitāristu un vokālisti Lauru Budreckīti no Lietuvas.

Rīt meistarklases turpinās – plkst. 10:00 meistarklasi sniegs šī gada Grammy balvas ieguvējs un vairāku DownBeat kritiķu aptauju laureāts - pianists un komponists Roberts Glaspers.

 

Savukārt vakarā Rīgas iedzīvotājus un tās viesus priecēja pirmais festivāla „Rīgas Ritmi 2013” vasaras koncerts - festivāla atklāšanas koncerts. Šogad festivālu ieskandināja jaunā un pārsteidzoši talantīgā džeza vokālistu paaudze – Elīna Viļuma (Latvija), Daniels Cacija (Horvātija), Evilena Protektore (Latvija), Laura Budreckyte (Lietuva) kopā ar lielisko Riga Jazz Quartet sastāvu, kurā apvienojušies šībrīža aktuālākie džeza izpildītāji no Latvijas – Viktors Ritovs, Artis Orubs, Toms Rudzinskis un Edvīns Ozols. Šim sastāvam  pievienojās arī ģitārists Ori Dakari, izpildot liriskas pasāžas un improvizācijas.

 

Pirmā diena ir veiksmīgi aizritējusi, pieskandinot pilsētas centru ar rietošas saules pielietu džeza skanējumu.

Savukārt rīt gaidāma jau pavisam jauna diena, kas nāks ar vēl plašāku un piesātinātāku programmu – koncertiem Rīgas Kongresu namā, brīvdabas atpūtas parkā „Egle”, Kalnciema Kvartālā un naksnīgajā džeza kruīzā „Misisipi” .

 

Jūti ritmu!


< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Balticovo Audi