Aizvadīta festivāla „Rīgas Ritmi” piecpadsmitā gadskārta

28.12.2015


Aizvadīta festivāla „Rīgas Ritmi” piecpadsmitā gadskārta


Aizvadīta festivāla „Rīgas Ritmi” piecpadsmitā gadskārta. Kopumā notikuši 33 koncerti, no kuriem 8 bijuši bezmaksas. Līdzās koncertiem norisinājušās 11 meistarklases un Showcase programma ar 8 latviešu džeza un improvizācijas mūziķu un apvienību piedalīšanos. Festivāls gada garumā pulcējis Rīgā 146 mūziķus no 15 pasaules valstīm – ASV, Meksikas, Argentīnas, Dānijas, Norvēģijas, Turcijas, Francijas, Šveices, Izraēlas, Slovēnijas, Itālijas, Kubas, Luksemburgas, Zviedrijas un Latvijas. Koncertus apmeklējuši vairāk kā 12 000 klausītāju.

 

Gada pirmajā pusē festivāls „Rīgas Ritmi” iesaistījās Latvijas prezidentūras kultūras programmā, ar īpašiem prezentācijas koncertiem kopā ar Laimu Jansoni, Latvijas Radio bigbendu, Māra Briežkalna kvintetu un Maestro Raimondu Paulu viesojoties Beļģijā, Krievijā, Luksemburgā un ASV. Savukārt aprīlī trīs dienu garumā Rīgā atkal kļuva par jauno džeza izpildītāju citadeli, pulcējot talantīgos džeza vokālistus un trompetistus, kas pieteica sevi uz starptautiskās skatuves konkursā „Riga Jazz Stage 2015”. Konkursā piedalījās 23 izpildītāji no 13 valstīm.

 

            2016.gads solās būt tikpat notikumiem bagāts. No 6.-9.aprīlim “Riga Jazz Stage 2016” uzņems jaunos un talantīgos džeza vokālistus un trombonistus. Festivāls “Rīgas Ritmi” 2016.gadā jau tradicionāli aicinās uz koncertiem un meistarklasēm jūlija pirmajā nedēļā, kā arī uz atsevišķām koncertu sērijām pavasarī un ziemā, tādējādi piedāvājot kvalitatīvu džeza un ritmiskās mūzikas klāstu visa gada garumā.

 

            Uz tikšanos 2016.gadā!


< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Audi Best Music