Aizvadīta festivāla “Rīgas Ritmi” trešā diena

02.07.2022


Aizvadīta festivāla “Rīgas Ritmi” trešā diena


Ar Clark Beckham, “Ayom” un vēl vairāku lielisku mākslinieku uzstāšanos 1. jūlija vakarā aizvadīta starptautiskā improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāla “Rīgas Ritmi” trešā diena.
 
Galvenie festivāla koncerti norisinājās Rīgas Doma dārzā, kur uzstājās Clark Beckham, kā arī grupa “Ayom”. 30 gadus vecais supertalants Clark Beckham lieliski nodemonstrēja gan savu plaša diapazona balsi, gan melodisku dziesmu rakstītāja talantu, gan spēcīgo skatuves harismu, kas jau 2015. gadā ļāva viņam kļūt par vienu no populārā TV šova “American Idol” žūrijas un skatītāju favorītiem. Ne velti viņu pamanīja arī leģendārais producents Quincy Jones, noslēdzot ar Clark Beckham menedžmenta līgumu.
 
Par brazīļu un citos dienvidzemju ritmos ieturētu ballīti parūpējās starptautiskā globālās mūzikas grupa “Ayom”, kas tiek dēvēta par muzikālo tālbraucēju brigādi, kura šķērso Atlantijas okeānu no Brazīlijas līdz Angolai un Kaboverdei, taču ar izteiktu Vidusjūras identitāti. Grupas nosaukums aizgūts no afrobrazīliešu mitoloģijas, kurā tā tiek dēvēts Mūzikas pavēlnieks, kurš iemācīja cilvēkiem spēlēt mūziku un dziedāt. Sava nosaukuma atbilstību realitātei Portugālē bāzētā grupa “Ayom” nodemonstrēja lieliski, liekot klausītājiem kā dziedāt, tā dejot. “Ayom” galvenā seja ir vokāliste un perkusioniste Jabu Morales, taču ne mazāk svarīga loma kopējā skanējumā atvēlēta arī akordeonistam Alberto Becucci, ģitāristam Ricardo Quinteria, basistam Francesco Valente, kā arī perkusionistiem Timoteo Grignani un Walter Martins. 
 
Īsta ballītes atmosfēra valdīja arī mākslas centrā “Noass” uz AB dambja, kur darbojas “Jersika Stage”. Tur sava jaunā albuma “Organic City” īstenā funky manierē ieturēto prezentācijas koncertu sniedza “Atis Andersons Organ Trio”, pēcāk par elektrodžeza ballīti neo-fusion stilistikā parūpējās arī grupa “Lupa”, savukārt vakaru eksplozīvi noslēdza ekspresīvais britu džeza, fanka un soulmūzikas dziedātājs un multiinstrumentālists Xantoné Blacq ar savu kvartetu.
 
Savukārt “Riga Jazz Lounge” bārā viesnīcā “Radisson Blu Latvija” smalki māksliniecisku koncertu sniedza itāļu dziedātāja, konkursa “Riga Jazz Stage 2022” laureāte Valentina Fin, bet pēcāk turpat notika oficiālais festivāla jam session kopā ar kontrabasista Andra Gruntes trio jeb “AG Trio”. 
 
Vēl 1. jūlija rītā Latvijas Radio 1. studijā ar mūzikas studentiem un citiem interesentiem tikās grupas “Ayom” vadītāja Jabu Morales kopā ar perkusionistiem Timoteo Grignani un Walter Martins, pastāstot par brazīļu ritmiku un loģiski arī iesaistot muzikālajās aktivitātēs uz meistarklasi atnākušos.
 
Šodien, 2. jūlijā, plkst. 20.00 festivāls noslēgsies ar itāļu ģitārista Filippo Ieraci uzstāšanos “Riga Jazz Lounge” bārā viesnīcā “Radisson Blu Latvija”. Pēc koncerta par noslēguma jam session parūpēsies “AG Trio” kopā ar festivāla viesmāksliniekiem. Ieeja “Riga Jazz Lounge” ir bez maksas.
 
Festivālu atbalsta Rīgas dome, LIAA, VKKF, “Tele 2”, “Latvijas gāze”, “Audi Latvija”, “Turkish Airlines”, ASV vēstniecība, Itālijas Republikas vēstniecība un vēl citi kvalitatīvu mūziku mīloši labvēļi.
 
 

< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Balticovo Audi