Amerikāņu bungu guru koncerts aizvadīts ar stāvovācijām

02.11.2017


Amerikāņu bungu guru koncerts aizvadīts ar stāvovācijām


“Art of Riga Jazz”  koncertu sērija 2. novembrī tika atklāta ar leģendārā bundzinieka Terija Bozio (Terry Bozzio) izpārdoto koncertu mūzikas namā Daile

 

Terijs Bozio (ASV) šovakar savu muzikālo sniegumu atrādīja ar lielāko sitamo instrumentu setu pasaulē. Mākslinieks prezentēja savu albumu "Terry Bozzio - komponista sērija", kuru pēc koncerta bija iespēja iegādāties ar mūziķa autogrāfu. Šajā koncertā mūziķa solo programma tika prezentēta kā vesela muzikāla izrāde, un viņš izpildīja paša komponētos skaņdarbus.

 

Koncertā Terijs, ar savu virtuozo un pārsteidzošo darbošanos pie pasaulē lielākā bungu komplekta, klausītājus aizveda unikālā skaņas ceļojumā, izpildot gan mežonīgi ritmiskus, gan maigās austrumnieciskās noskaņās radītus skaņdarbus. Auditorijas nedalītu uzmanību mūziķis neatslābstoši noturēja abās, teju stundu garajās koncerta daļās, pēc katra skaņdarba izpelnoties  aplausus un ovācijas. Mūziķis ne tikai spēlēja, bet arī pa brīdim stāstīja  skatītājiem gan par mūziku, ko viņš izpilda, gan arī par to, kā tapuši viņa skaņdarbi. Koncerta abas daļas atšķīrās gan noskaņas, gan izpildīto skaņdarbu stilā.

 

Prieks, ka koncerta apmeklētāju rindās bija manāmi daudzi jaunākās paaudzes apmeklētāji, kuri vēl tikai mācās spēlēt bungas, un starpbrīdī atzina, ka ‘’koncerts esot baigi foršs’’, līdzās sitaminstrumentu profesionāļiem.

 

Muzikologa Borisa Avrameca vārdiem runājot, ‘’vienreizējs notikums Latvijā, neaizmirstams koncerts, un paldies koncerta organizatoriem, par iespēju ko tādu redzēt, sajust un izbaudīt klātienē, tepat Rīgā’’.

 

Pēc koncerta gan lielie, gan mazie skatītāji, nesteidzās prom, bet pulcējās skatuves priekšā, vērojot bungu izjaukšanas procesu un iemūžinot to fotogrāfijās.

 

Tiekamies jau pavisam drīz, 23. novembrī, plkst. 19:00 Latvijas Radio 1.studijā, kur uzstāsies šarmantā un harizmātiskā britu dziedātāja un dziesmu autore ALA.NI, ģitārista Tomasa Naīma (Thomas Naïm) pavadībā!

 

Nenoguli labu koncertu!


< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Audi