Ar stāvovācijām aizvadīta “Art Of Riga Jazz” pirmā diena!

01.12.2016


Ar stāvovācijām aizvadīta “Art Of Riga Jazz” pirmā diena!


“Art of Riga Jazz” ziemas koncertu sērija 30. novembrī tika atklāta ar mūsdienu džeza maestro Bila Laurenca (Bill Laurence) meistarklasi un izpārdoto solokoncertu Latvijas Radio 1. studijā. 
 
 
Meistarklasē Bils ar interesentiem dalījās stāstos un pieredzē par klavierspēli, mūziku un komponēšanu, sniegdams ieskatu savu pirmo solo albumu tapšanas gaitā un savas balss atrašanā. Mūziķis atklāja, ka daudzi klausītāji viņa skaņdarbus asociē ar ceļošanu, kas šķiet ļoti interesanti, jo liela daļa darbu, kā, piemēram, pirmā albuma "Flint” dziesma "Money in the Desert” ir tapuši tieši ceļojot. 
 
Koncertā Bils ar savu klavierspēli klausītājus aizveda vienā no šiem skaņu ceļojumiem,  izpildot darbus no sava jaunākā solo albuma "Aftersun”. Viņa skaņdarbos, kā pats skaidrojis, integrētas dažādas mūzikas tradīcijas. Džeza, popmūzikas un klasiskās mūzikas elementus prasmīgi savīdams vienkopus, Laurencs skatītājiem studijas lampiņu virteņu apgaismojumā sniedza izjustu skanējumu, neatstājot vienaldzīgu nevienu – skatītāji koncerta beigas sagaidīja aplaudējot, kājās stāvēdami.
 
Pēc koncerta, gaidot mākslinieka autogrāfu, kāds no klausītājiem teicis: "Šis noteikti ir viens no izcilākajiem solo koncertiem, ko jebkad esmu redzējis. Mani ļoti pārsteidza Laurenca meistarīgais izpildījums – ko tik iedvesmojošu nebiju gaidījis.”
 
Tikmēr pats Laurencs pēc koncerta atzina, ka bijis ļoti gandarīts spēlēt atsaucīgajai publikai, un priecājās par veiksmīgi aizvadīto koncertu.
 
 
Tiekamies jau šovakar, 1. decembrī, plkst. 19:00 mūzikas namā “Daile”, kur spēlēs ģitāras virtuozs Laionels Luike (Lionel Loueke) kopā ar ģitāristu Robertu Kečeto (Roberto Cechetto) un bundzinieku Našītu Veitu (Nasheet Waits)!

 

Nenoguli labu koncertu!

 


< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Balticovo Audi