Džeimss Morisons un Latvijas Radio bigbends „Mare Balticum” albuma prezentācijā

12.06.2016


Džeimss Morisons un Latvijas Radio bigbends „Mare Balticum” albuma prezentācijā


Sestdien, 2.jūlijā 19:00 Kongresu namā festivāla „Rīgas Ritmi” kulminācijā uzstāsies izcilais austrāliešu multi-instrumentālists Džeimss Morisons (James Morrison) un Latvijas Radio bigbends, prezentējot sadarbības projekta „Mare Balticum” albumu.

 

„Mare Balticum” ir unikāla programma, kurā iekļauti oriģināli latviešu tautasdziesmu aranžējumi, ko radījis pats Džeimss Morisons. Uz īpašas, folklorai nepierasti džezīgas nots izskanēs pazīstamas latviešu tautasdziesmas, tostarp, „Kas dārzā”, „Tumša nakte, zaļa zāle”, „Pūt, vējiņi!” un citas.

 

Programma „Mare Balticum” pirmo reizi Latvijas auditorijai tika prezentēta 2014.gada nogalē, saņemot neviltotas emocijas un skatītāju ovācijas. Izcilie mūziķi atkal apvienosies, lai vēlreiz iepriecinātu auditoriju un pārsteigtu ar īpašiem viesiem – pianistu Džastinu Kaflinu (Justin Kauflin)  un basģitāristu Mišaelu Pipokinju (Michael Pipoquinha).

 

Džeimss Morisons ir viens no izcilākajiem Austrālijas džeza mūziķiem, kurš sadarbojies ar tādām mūzikas leģendām kā Dizijs Gilespijs (Dizzy Gillespy), Rejs Čārlzs (Ray Charles), Vintons Marsalis (Wynton Marsalis), Frenks Sinatra (Frank Sinatra) un daudziem citiem. Morisons īpaši izceļas ar savu spēju izcili pārvaldīt vairākus instrumentus. Lai gan visbiežāk atpazīts kā trompetists, mūziķis spēlē arī saksofonus, klarneti, trombonu, tubu, eifoniju, basa trompeti, flīgelhornu, kā arī kontrabasu, ģitāru un klavieres! Unikālā sadarbībā ar Latvijas Radio bigbendu izcilais mūziķis radījis oriģinālus latviešu tautasdziesmu aranžējumus, sniedzot lielisku iespēju dzirdēt austrālieša interpretāciju par latviešu folkloru.

 

Šī koncerta esence ir jaunā albuma „Mare Balticum” prezentācija. Koncerta apmeklētājiem pirmajiem būs iespēja iegūt īpašumā jauno albumu. Īpašs pienesums katra melomāna kolekcijai!

 

Albumu varēs iegādāties arī veikalos „Randoms” un  „Upe” sākot ar 13. jūniju.

 

Biļetes pieejamas visās „Biļešu Paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv


< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Audi Best Music