Festivāla „Rīgas Ritmi 2016” dienasgrāmata. 1. diena

29.06.2016


Festivāla „Rīgas Ritmi 2016” dienasgrāmata. 1. diena


Jau pirmā festivāla diena ir iesākusies ar vērienu – no rīta interesenti pulcējās, lai papildinātu savas zināšanas un smeltos jaunas idejas meistarklasē, taču vakarā – oficiālais festivāla „Rīgas Ritmi 2016” atklāšanas koncerts Origo Summer Stage.

 

29.jūnija rītā interesentus uz meistarklasi Latvijas Radio 1.studijā pulcējas bītboksa saksofona meistars no ASV – Dereks Brauns (Derek Brown). Meistarklašu dalībnieku kuplajā pulkā bija pārsvarā skolēni un studenti, taču īpašu interesi šogad izrādījuši arī mūzikas skolu pedagogi. Mūziķis meistarklašu dalībniekus pārsteidza ar savu īpašo spēles stilu, atskaņojot vairākus skaņdarbus, stāstot par savu spēles tehniku un trenēšanās veidiem, kā arī vienkārši diskutējot ar dalībniekiem par mūziku un savu muzikālo dzīvi.  

 

Toties vakarā 18:00 uz Origo Summer Stage skatuves festivāls tika atklāts ar krāšņu koncertu. Tajā piedalījās trīs izcili mūziķu sastāvi. Pirmais publiku bītboksa saksofona ritmos iekustināja Dereks Brauns. Viņa performance izpelnījās lielu skatītāju atbalstu, jo interesanti, ka mūziķis gan muzicēja uz skatuves, gan arī dalījās pieredzē un idejās. Uz koncertu bija ieradušies daudzi šīs dienas meistarklašu dalībnieki – vēl viens pierādījums tam, ka māksliniekam ar jaunajiem censoņiem bija izveidojies patīkams kontakts, kas turpinājās arī koncertā.

 

Koncerta turpināja grupa „The Brag Pack”. Daudzveidīgā Amsterdamā dibinātā grupa piepildīja Origo Summer Stage ar savu moderno skanējumu – grupā apvienojušies izcili mūziķi no dažādām pasaules valstīm, tostarp arī no Latvijas. Grupu papildināja austriešu trompetists Gerhards Ornigs (Gerhard Ornig), kurš Latvijas džeza auditorijai jau ir pazīstams no 2015.gada jauno džeza mūzikas izpildītāju konkursa „Riga Jazz Stage”, kurā plūca uzvaras laurus.

 

Vakara kulminācijā auditoriju pārsteidza izcilo mūziķu trio Cissokho-Brönnimann-Hason. Trīs pasaules klases mūziķi, katrs no savas valsts, katrs ar savu pienesumu trio kopējā skanējumā. Mūziķi izpelnījās auditorijas atzinību, spēlējot tādus mazāk pazīstamus instrumentus kā kora un hangs. Skatītājiem baudot silto vasaras vakaru, trio koncertu noslēdza ambientās noskaņās.

 

Bet šī ir tikai pirmā festivāla diena, kurai sekos vēl trīs krāšņas, muzikālu piedzīvojumu pilnas dienas!

 

Seko līdzi un piedalies festivāla „Rīgas Ritmi” meistarklasēs un koncertos!

 

Rīt festivāla programma tikai pieaugs – pirmais dubultkoncerts Rīgas Kongresu namā, „Olainfarm Jazz Nights” programmas pirmais koncerts Mūzikas namā DAILE, Showcase programma Brīvdabas atpūtas parkā EGLE, kā arī koncerts un jam session Džeza klubā „Trompete”! Atliek tikai izvēlēties sev piemērotāko!

 

Jūti ritmu!


< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Audi Best Music