Ģitāras burvība un pārsteidzoša muzikalitāte – Joscho Stephan!

31.01.2018


Ģitāras burvība un pārsteidzoša muzikalitāte – Joscho Stephan!


Pirmo reizi Rīgā, 2. martā 19:00 Latvijas Radio 1. studijā uzstāsies viens no pasaules virtuozākajiem ģitāristiem Joscho Stephan!  
 
Gypsy jazz zvaigzne Džošo Stefans (Joscho Stefan) pievērsies ģitārai 6 gadu vecumā, kad viņa tēvs, vietējās cover grupas mūziķis, iemācīja viņam spēlēt savu repertuāru. Tam sekoja ģitārspēles apguve mūzikas skolā un interese par rokmūziku, džezu un citiem mūzikas stiliem. 13 gadu vecumā Džošo pirmo reizi dzirdēja leģendārā džeza ģitārista Django Reinhardt dziesmu ierakstus. Tas uz viņu atstāja pārsteidzošu iespaidu un noteica Džošo turpmāko muzikālo virzienu, iedvesmojot pašmācības ceļā izzināt un apgūt šī izpildījuma meistarību un virtuozitāti.
 
Mākslinieka individuālais skanējums ir jaudīgs, tīrs, plūstošs, tas ne tikai iemieso Django aizsākto gypsy swing stilu, bet arī interpretē to visaugstākajā līmenī, aktīvi paplašinot tā robežas. Barry Wahrhaftig vārdiem runājot, Džošo piemīt apbrīnojama tehnika kopā ar brīnišķīgu melodijas izjūtu, un viņa izpildījums ir ārkārtīgi dvēselisks.
 
“Django spēlē es atradu visu – roku, džezu, klasiku, flamenko – visu, kas man tik ļoti patika un aizrāva citos stilos. Melodija, ritms, idejas. Tas bija lieliski!” – Džošo  Stefans
 
 
Džošo debijas albums “Swinging Strings” amerikāņu žurnālā ‘’Guitar Player’’ tika atzīts par mēneša CD, bet žurnāls “Acoustic Guitar” viņu nosauca par mūziķi, kurš reprezentē gypsy jazz ģitārspēles tradīciju nākotni. 
 
Neskatoties uz savu jaunību, viņš jau ir uzstājies kopā ar labākajiem gypsy swing izpildītājiem pasaulē. Lieliskie džeza mūziķi Paquito de Rivera, James Carter, Charlie Mariano, Grady Tate dedzīgi slavēja talantīgo jaunpienācēju pēc kopējām uzstāšanās reizēm. 
 
“Ja jums patīk Django Reinhardt, bet ar mūsdienīgu skanējumu, tad šis koncerts ir domāts tieši jums” – Acoustic Guitar Magazine
 
Džošo uzstāšanās Linkolna centrā Ņujorkā un Nešvilā, kā arī Ņujorkas džeza svētnīcā “Birdland” klubā guva labas atsauksmes no skatītāju puses. Viņš ir apbraukājis Austrāliju ar top ģitāristiem Martin Taylor un Tommy Emmanuel, un ar savām grupām (trio un kvintetu) ir uzstājies neskaitāmos nozīmīgos Eiropas festivālos Slovēnijā, Itālijā, Francijā, Polijā, Lielbritānijā un citur.
 
 
Māksla improvizēt!
 
 
Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties Biļešu Serviss kasēs un www.bilesuserviss.lv
 

< Atpakaļ uz aktualitātēm

LR Kultūras Ministrija Adverts Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 LIAA Embassy of Italy