Piesātināta mūsdienu pasaules mūzika - Bokanté

26.02.2020


Piesātināta mūsdienu pasaules mūzika - Bokanté


3. jūlijā VEF kultūras pilī festivālā "Rīgas Ritmi" uzstāsies "Grammy" balvai nominētā world music supergrupa "Bokanté"!

 

"Bokanté" prestižajai "Grammy" balvai tika nominēta world music jeb pasaules mūzikas gada labākā albuma kategorijā. Iemesls bija četrus kontinentus un piecas valstis pārstāvošā okteta otrais albums "What Heat", kurā mūziķi sadarbojas ar "Metropole Orkest".
 

Rīgā "Bokanté" izpildīs gan šā albuma, gan sava pirmā veikuma "Strange Circles" skaņdarbus, kā arī paredzami vairāki pirmatskaņojumi. Jau tagad ar pārliecību iespējams apgalvot, ka klausītājiem garantēts piesātināts kvalitatīvas mūsdienu pasaules mūzikas vakars.
 

Par īstu sensāciju uz world music skatuves kļuvušo supergrupu "Bokanté" nodibināja amerikāņu multiinstrumentālists Maikls Līgs (Michael League), kurš zināms arī kā pasauslavenās funk un fusion apvienības "Snarky Puppy" dalībnieks un ir arī "Grammy" balvas laureāts.
 

"Bokanté" Gvadelupas kreolu valodā nozīmē "Apmaiņa". Tādējādi tiek uzsvērta grupas kolorīto dalībnieku mijiedarbība un vienam otru papildinošais muzikālais spēks. Gvadelupiešu valoda savukārt izvēlēta tādēļ, ka no šīs Karību reģiona salas nākusi tagad Monreālā, Kanādā, dzīvojošā "Bokanté" vokāliste Malika Tiroliena (Malika Tirolien).
 

Vēl grupā bez Maikla un Malikas darbojas pērn Rīgā ekskluzīvā "Art of Riga Jazz" sērijas koncertā sevi jau spilgti apliecinājušais amerikāņu steel pedal guitar meistars Rūzvelts Koljērs (Roosevelt Collier), vēl divi "Snarky Puppy" spēlējušie ģitāristi Kriss Makvīns (Chris McQueen) un Bobs Lanceti (Bob Lanzetti), afrikāņu sitaminstrumenta džambas virtuozs Vīdijs Braima (Weedie Braimah) no Ganas un vēl trīs perkusionisti - amerikānis Džeimijs Hadads (Jamey Haddad), zviedrs Andrē Ferrari (Andre Ferrari) un japānis Keita Ogava (Keita Ogawa).
 

"Līdzāspastāvot cilvēku grupai no piecām valstīm un četriem kontinentiem, katram ar savu stāstu un izcelsmi, lai radītu harmonisku, grūvīgu un dzīvespriecīgu skanējumu, ir vēstījums jau pats par sevi," uzsver grupas līderis Maikls Līgs. "Lai arī mūsu ansamblis ir daudzvalodīgs, multikulturāls un tajā pārstāvētas arī dažādas paaudzes, mēs visi jūtamies vienoti gan kā mūziķi, gan kā cilvēki."
 

Viņš arī piebilst, ka dzied gan Malika ne tikai par dzīvespriecīgām lietām, bet arī dažādām problēmām mūsdienu sarežģītajā pasaulē. Taču "Bokanté" neaizmirst uzsvērt tās lietas, kas mūs visus vieno, kā arī sniedz cerību par cilvēces nākotni.
 

Prestižais amerikāņu džeza žurnāls "DownBeat" par grupu raksta: "Tirolienas kreoliešu dvēsele ir priekšplānā, kamēr afrobeat ritmi rada nevaldāmu brīvības un improvizācijas sajūtu, ko noteikti novērtēs "Snarky Puppy" fani."
 

Savukārt britu laikraksts "The Guardian" uzsver Malikas spēcīgo pienesumu grupas skanējumā, rakstot: "Viņa uz skatuves ir harismātiska, ar lokanu vokālu, kas spēj būt gan delikāts, gan spēcīgs, un vēl ar hiphopa piešprici."
 

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties bilesuserviss.lv.

 


< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Audi Best Music