Rīgas Ritmi 2024 izsludina pirmos māksliniekus

15.12.2023


DanieleDiBonaventura


Uzsākta biļešu tirdzniecība uz itāļu bandoneonista Daniele di Bonaventura un jaunās kubiešu zvaigznes Jorge Luis Pacheco koncertiem Rīgas Doma dārzā 4. un 5. jūlijā.

 

24. starptautiskais improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāls “Rīgas Ritmi” nākamgad norisināsies no 3. līdz 6. jūlijam. Galvenā koncertvieta būs Rīgas Doma dārzs, kur norisināsies festivāla galvenie koncerti 4. un 5. jūlijā.

 

Festivāla koncerti notiks Rīgas Doma dārzā, kultūras centrā "Noass", Latvijas Radio 1. studijā, "Riga Jazz Lounge" viesnīcā "Radisson Blu Latvija", "Fenikss Lounge" viesnīcā "Aston Hotel Riga" un vēl citās vietās.

 

Komponists, aranžētājs, pianists un bandoneonists Daniele di Bonaventura nekad nav ieslodzījis sevi kāda viena stila rāmjos. Viņa muzikālo projektu amplitūda ir no klasiskās mūzikas līdz kino, teātra un laikmetīgās dejas uzvedumu mūzikai, pa ceļam iekļaujot gan džezu, gan globālo jeb pasaules mūziku, kurā iecienītākais mākslinieka stils ir tango. Tieši ar tā programmu Daniele di Bonaventura priecēs festivāla “Rīgas Ritmi 2024” apmeklētājus, pats diriģējot mūsu kamerorķestri “Sinfonietta Rīga”. Di Bonaventuras izjustais un aizrautīgais izpildījums spējis aizkustināt izsmalcinātas mūzikas cienītājus daudzās pasaules valstīs. Projektā “Tango Suite” jeb “Tango svīta” Daniēle ir gan komponists, gan izpildītājs, gan interprets un tas tiek uzskatīts par vienu no augstākajiem punktiem viņa karjerā.

 

“Mūzika, ko es sarakstīju, aranžēju un interpretēju, pieder pagājušajam gadsimtam, un hronoloģiski izseko manai aizrautībai ar argentīniešu mūziku, sākot no tradicionālā tango līdz leģendārā Karlosa Gārdela canción tango, no modernā Pjacollas tango līdz manai mūsdienu svītai,” par savu programmu saka Daniele di Bonaventura.

 

Jorge Luis Pacheco ir viens no vadošajiem jaunās paaudzes Kubas džeza pianistiem, kuram mūzikas kritiķi jau piedēvējuši unikālu spēlēšanas stilu un “lidojošas rokas”, kā arī īsta šovmeņa statusu. Montrē Džeza klavieru solo konkursa uzvarētājs ir arī vokālists, perkusionists, komponists un muzikālais direktors.

 

“Pačeko patiesi ir klavierspēles fenomens, Čučo Valdesa tradīcijas turpinātājs, bet vēl svarīgāk – pianists ar savu identitāti...” par nākamā gada festivāla viesi teicis pasaulslavenais meksikāņu pianists un vairākkārtējs “Grammy” balvas ieguvējs Arturo O’Farrill.

 

Pārējās festivāla lokācijas tiks izziņotas kopā ar tā pilno programmu. 

 

Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzē".

 

 


< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Balticovo Audi