Brokastīs - zemeņu džezs!

12.06.2013


Brokastīs - zemeņu džezs!


12.jūnijā, restorānā "Kaļķu Vārti" veiksmīgi norisinājusies festivāla „Rīgas Ritmi 2013” vasaras koncertu programmai veltīta preses konference "Šodien brokastīs zemeņu džezs".

 

Preses konferencē piedalījās – festivāla "Rīgas Ritmi" mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns, Latvijas Republikas kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, "OlainFarm" valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins, nodibinājuma "Rīgas Tūrisma Attīstības birojs" valdes locekle Vita Jermoloviča, „Møller Auto Lidosta” Volkswagen centra direktors Ilgvars Ļubka, mūziķi Deniss Paškevičs un Artis Orubs, kā arī - ASV vēstniecības kultūras atašeja Kerija Spindlere-Ranta, restorāna "Kaļķu Vārti" izpilddirekotre Sandra Sirmace un Rīgas Brīvostas pārvaldes ārējo sakaru speciālists Haralds Apogs.

 

Šī gada festivāla „Rīgas Ritmi 2013” lielo mākslinieku plejādi, ar koncertiem Rīgas Kongresu namā, veido jau ievērību guvuši, pasaulē atzīti mākslinieki un prestižu mūzikas balvu ieguvēji. Tie ir – 2013.gada GRAMMY balvas ieguvējs nominācijā „Labākais R&B albums” - ROBERTS GLASPERS. Šī ir lieliska iespēja redzēt un dzirdēt svaigāko un aktuālāko R&B mūzikas zvaigzni koncertējam.

Pirmo reizi Latvijā - par jauno džeza pirmo lēdiju dēvētā leģenda DAIENA ŠŪRA, kas būdama neredzīga kopš dzimšanas, apguvusi klavierspēli, vadoties tikai pēc dzirdes. Līdzās tam mūziķe ir apveltīta ar brīnišķīgu trīs ar pusi oktāvu balsi, kas atnesusi viņai vairākas GRAMMY balvas un nominācijas!

Festivāla mākslinieku vidū arī kulta grupa, avant-groove trio MEDESKI MARTIN & WOOD, kuru koncerts noteikti jāapmeklē ikvienam, kurš kaut reizi mūzikā eksperimentējis! Trio neparastie skaņas risinājumi padarījuši grupu par vienu no atpazīstamākajiem džeza, avangarda un eksperimentālās mūzikas pionieriem pasaulē!

Līdzās šiem mūzikas pasaules dižgariem uz Kongresu nama lielās skatuves koncertus sniegs arī jaunā bītboksa zvaigzne, vairāku starptautisku konkursu uzvarētāja BUTTERSCOTCH un jaunā afrikāņu džeza mūziķe SOMI un etnogrāfiskās kokles izpildītājas LAIMA JANSONE un Andris Grunte, un Artis Orubs ar kopīgi veidotā albuma „Zarbugans” koncertprogrammu.

 

Festivālā „Rīgas Ritmi 2013” tiek atjaunots „Misisipi” džeza kruīzs, piedāvājot neaizmirstamus nakts izbraucienus baudot naksnīgās pilsētas skatus augstvērtīgas mūzikas pavadījumā. Kopā ar klausītājiem naksnīgajā kruīzā dosies arī jaunie džeza mākslinieki. Brīnumbērns ANDREAS VARADY, kurš muzicēt sācis jau 4 gadu vecumā, bet savu pirmo albumu izdevis būdams 13 gadus vecs, 2013. gadā noslēdzot līgumu ar mūzikas pasaulē ietekmīgo Quincy Jones mūzikas menedžmenta kompāniju. Līdzās viņam – starptautiskā džeza mākslinieku konkursa „Riga Jazz Stage 2013” finālisti un laureāti – DANIEL CACIJA, ELĪNA VIĻUMA, EVILENA PROTEKTORE UN LAURA BUDRECKYTE kopīgos koncertos ar izraēļu ģitāristu ORI DAKARI un pašmāju džeza kvartetu RIGA JAZZ QUARTET.

Neiztrūkstoša festivāla "Rīgas Ritmi" sastāvdaļa - meistarklases - arī šogad aicina pieteikties mūzikas entuziastus un interesentus  Roberta Glasper, Džona Medeski, Butterscotch, Andreas Varady un Ori Dakari - vadītajās meistarklasēs!

 

Šogad tiek turpināta festivāla "Rīgas Ritmi" Showcase tradīcija. Koncertus apmeklēs mūzikas eksperti no Lielbritānijas, Šveices, Luksemburgas, Somijas un Krievijas, lai iepazītos ar festivāla norisi, kā arī – gūtu ieskatu Latvijas mākslinieku priekšnesumos.

 

Festivāls piedāvā arī 9 bezmaksas koncertus brīvdabas atpūtas parks "Egle", Kalnciema Kvartālā un Origo Summer Stage.

 

Biļetes uz koncertiem var iegādāties visās „Biļešu servisa" kasēs un internetā www.bilesuserviss.lv

 


< Atpakaļ uz aktualitātēm

Valsts kultūrkapitāla fonds Latvijas Gāze Rīgas Dome Tele2 Adverts Laima Balticovo Audi