lv en

Aktualitātes

Rīgā uzstāsies ekspresīvais amerikāņu ģitārists Rūzvelts Koljērs

Rīgā uzstāsies ekspresīvais amerikāņu ģitārists Rūzvelts Koljērs

11.09.2019

Improvizācijas un džeza mūzikas koncertsērijā "Art of Riga Jazz" 26. oktobrī Latvijas Radio 1. studijā koncertēs amerikāņu steel ģitārists Rūzvelts Koljērs (Roosevelt ...

Lasīt vairāk >
Māra Briežkalna kvintets pārstāvēs Latviju Tokijas Džeza festivālā

Māra Briežkalna kvintets pārstāvēs Latviju Tokijas Džeza festivālā

26.08.2019

Šā gada augusta beigās un septembra sākumā Japānas galvaspilsētā norisināsies 18. starptautiskais Tokijas Džeza festivāls, kurā 1. septembrī pirmoreiz uzstāsies arī mākslinieki no Latvijas - Māra Briežkalna kvintets ar programmu "Latvian Evergreens".

Lasīt vairāk >
Noslēdzies festivāls \

Noslēdzies festivāls "Rīgas Ritmi 2019"

07.07.2019

Ar eksotisku Ķīnas mākslinieku koncertu Kongresu namā noslēdzies deviņpadsmitais improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivāls "Rīgas Ritmi 2019".

Lasīt vairāk >
\

"Rīgas Ritmi 2019" - Piektā diena

07.07.2019

Neskatoties uz brīvdienu, jau rīta pusē aizrautīgu meistarklasi Latvijas Radio 1. studijā sniedza iepriekšējā vakarā Kongresu namā popdžeza ballīti sarīkojušais Zviedrijas vokālais talants Jona Nilsons, kuram ir, ko pastāstīt, kaut vai tādēļ vien, ka par viņa muzikālajām gaitām rūpējas leģendārais producents Kvinsijs Džonss, kurš savulaik slavas saulītē izcēla ne vairāk, ne mazāk kā pašu Maiklu Džeksonu un vēl citas superzvaigznes.

Lasīt vairāk >
\

"Rīgas Ritmi 2019" - Ceturtā diena

06.07.2019

Festivāla rīts iesākās pavisam agri - LTV "Rīta Panorāmas" studijā, kur sevi prezentēt devās Ķīnas etnodžeza lielprojekta "Tianchang Band" folkmūziķi un paveica to godam. Pēc tam ķīniešu mākslinieki sniedza rīta meistarklasi Latvijas Radio 1. studijā.

Lasīt vairāk >
\

"Rīgas Ritmi 2019" - Trešā diena

05.07.2019

Festivāla trešā diena jau ierasti iesākās ar rīta meistarklasēm Latvijas Radio 1. studijā, kur šoreiz visus interesentus ceļojumā pa amerikāņu R&B pasaules dzīlēm aizveda gan vokāliste Džūdita Hila, gan dziedošais bundzinieks Džeimisons Ross.

Lasīt vairāk >
 \

"Rīgas Ritmi 2019" - Otrā diena

04.07.2019

Ar mūziķiem atbilstoši vēla rīta pirmajiem gaiļiem vakar Latvijas Radio 1. studijā aizsākās festivāla meistarklases, kas ir viens no tā galvenajiem stūrakmeņiem. Savās mūzikas zināšanās dalījās Ņūorleānas kulturāli raibās skatuves pārzinātājs Džons Klīrijs, radot vēlmi uz šo mūzikas citadeli kaut reizi mūžā aizdoties ikvienam klātesošajam.

Lasīt vairāk >
\

"Rīgas Ritmi 2019" - Pirmā diena

02.07.2019

Ar šarmantās krievu dziedātājas Kristīnas Kovaļovas, virtuozā itāliešu saksofonista Federiko Milones un burvīgo pašmāju meiteņu "Radio Trio" uzstāšanos vakar, 2. jūlijā, "Origo Summer Stage" pie t/c "Origo" tika atklāts jau deviņpadsmitais starptautiskais improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivāls "Rīgas Ritmi".

Lasīt vairāk >
Mūzika - tas ir nopietni. Saruna ar festivāla \

Mūzika - tas ir nopietni. Saruna ar festivāla "Rīgas Ritmi" organizētāju Māri Briežkalnu

02.07.2019

Māris Briežkalns ir savas grupas līderis, bundzinieks, producents, Latvijas Radio ierakstu studijas un Mūsdienu Mūzikas centra vadītājs, kā arī ikgadējā starptautiskā improvizācijas, džeza un pasaules mūzikas festivāla "Rīgas Ritmi" mākslinieciskais direktors un starptautiskā džeza izpildītāju konkursa "Riga Jazz Stage" organizētājs. Gana daudz statusu, kuri tiek uzturēti aktuāli joprojām, neskatoties uz sirmumu matos.

Lasīt vairāk >
Ķīnas džezs arī Rīgā

Ķīnas džezs arī Rīgā

02.07.2019

Džeza ģeogrāfija kļūst arvien plašāka un jau vairākus gadus droši var apgalvot, ka šā mūzikas žanra kartē iezīmējama arī Ķīna. Ne velti šā gada festivālā "Rīgas Ritmi" pirmoreiz būs pārstāvēts arī ķīniešu džezs, jo Rīgā jau jūlija sākumā uzstāsies gan pianisma brīnumbērns A Bu, gan etnodžeza lielprojekts "Tianchang Band".

Lasīt vairāk >
Valsts kultūrkapitāla fonds Olainfarm Rīgas brīvosta LR Kultūras Ministrija Latvijas Gāze Rīgas Dome Live Riga Tele2