lv en ru

Meistarklases

 

RĪGAS RITMI 2018

Meistarklases
 

 

Adam Ben Ezra /Izraēla/ - kontrabass
Ceturdien, 28. jūnijā, plkst. 10:00
Latvijas Radio 1. studijā

 
Meistarklases sniedz iespēju tuvāk būt  māksliniekam un personīgi uzzināt viņa pieredzi un dzirdēt viņa ieteikumus mūzikā. Šogad festivāla  “Rīgas Ritmi 2018” kontrabasa fenomens, multi -instrumentālists Adam Ben Ezra ir piekritis sniegt meistarklasi. 
 
Adam Ben Ezra ir cilvēks, kurš savu instrumentu pasniedz priekšplānā. Ar vairāk kā desmit miljoniem skatījumu youtube un lielu sekotāju skaitu sociālo tīklu platformās ir skaidrs, ka Adams bez šaubām ir zvaigzne interneta pasaulē. Tomēr viņa panākumi, protams, neaprobežojas tikai ar sociālo tīklu platformām, viņš uzstājās arī starptaustiskos  mūzikas festivālos, kur dalījis skatuvi ar pasaules klases mūziķiem kā, piemēram,  Pat Metheny, Victor Wooten un Richard Bona.

 

 
Gregory Boyd /Dānija/ - balss, steel pan
Ceturtdien, 28.jūnijā plkst. 12.00
Latvijas Radio 1.studija
 
 
Rigas Ritmi meistarklases ir dažādos stilos, tās visas sniedz aizraujošu ieskatu mūzikā - reizēm izpildīšanas prasmes, citreiz ideju ziņā. Festivāla “Rīgas Ritmi” electric steel pan instrumentālists  Gregory Boyd  sniegs meistraklasi Rīgā.
 
Gregory Boyd sajauc steel pan skaņu kopā ar Blues/Soul vokālu, kas padara šo izpildījumu īpašu. Mūziķis ir dvēseliski, pacilājoši un melodiski gudrs. Vokālists/ dziesmas autors un electric steel pan instrumentālists. Viņs ir kļuvis par vienu no innovatīvākajiem steeldrummer mūsdienās. Gregory Boyd ar šo instrumentu ir bijis gan uz pop, gan deju skatuvēm.  Steeldrums tika izgudrots Trindā, kur nacionālais instruments tika izstrādāts no naftas un mucu daļām.  Boyd vienmēr ir bijusi viena missija; nedaudz atšķirties. 
 
 
Shenel Johns /ASV/ - balss
Piektdien, 29.jūnijā plkst. 10.00
Latvijas Radio 1.studija

 
Šenela ir studējusi Jackie McLean institutā, saņēmusi bakalaura grādu Harta mūzikas skolā kopā ar tādām džeza leģendām kā Rene McLean, Jimmi Greene un Nat Reeves. Pa šo laiku viņa ir kāpusi uz vienas skatuves kopā ar Curtis Fuller, Hank Jones, Dionne Warwick, Sheila Jordan un daudziem citiem slaveniem mūziķiem, kā arī ir uzstājusies koncertprogrammās, kuras tika veltītas  džeza dīvām Billie Holiday, Ella Fitzgerald un Lena Horne . 
 
 
 
 

Alfredo Rodriguez /Kuba/ - taustiņinstrumenti
Ceturtdien, 29.jūnijā plkst. 12.00
Latvijas radio 1.studija
 
Festivāls Rīgas Ritmi 2018 piedāvā meistarklases mūziķiem, teorētiķiem un visiem, kas ir ieinteresēti, jo tā ir lieliska iespēja uzdod jautājumus un saņemt atbildes no mūzķiem. Šogad festivāla Rīgas Ritmi 2018 meistarklases dalībnieks būs lielisks džeza pianists un improvizators, kam ir pārsteidzoša virtuozitāte un iztēle.
 
Grammy nominētais Kubas pianists un komponists Alfredo Rodriguez ir starptautiski atdzīts Kubas džeza pianists, kurš savas formālās apmācības dēļ ir kvalificējies klasiskās mūzikas spēlēšanā . Viņš ir pazīstams ar to, ka viņa mūzika pastāsta mērķtiecīgu un atšķirīgu stāstu. Rodriguez šobrīd dara to, ko viņš nekad nav varējis darīt: pieeja viņa kultūrai no citas perspektīvas.
 
 
 
 
 

Pierakstīties uz meistarklasēm: 

 

Tuvākie koncerti
Rīgas Dome Live Riga Latvijas Gāze Olainfarm Tele2 Rīgas brīvosta Turtle Vax 360 gradusov